Pomagajte razvoju spletnega mesta, delite članek s prijatelji!

24. avgusta 2014 je potekal največji športni dogodek okrožja Zahodna Varšava, to je 4. polmaraton Janusz Kusociński PWZ. Četrta izvedba teka je bila po obisku rekordna. Podrt je bil tudi nov rekord proge.

V deževnem nedeljskem jutru so se tekači, ki so se pojavili na štartni coni v Błonie, bali slabega vremena, a se je izkazalo, da je vreme kot nalašč za prevoz naslednjih kilometrov - pomanjkanje sonca, trinajst stopinj plus in rahlo rosenje sta jim omogočila oddih in jih spodbudila k podiranju rekordov.

Tekmovalna pisarna je že v zgodnjih jutranjih urah, ko se je pojavilo nekaj tekmovalcev, da bi pobrali štartne pakete, vrvelo od življenja – organizacija je bila tako učinkovita, da nikakor ni posegala v potek dogodka.

Pred startom so tekmovalce povabili na skupno ogrevanje predstavniki fundacije Biegam Bo Like. Tekači so štartali iz Błonie točno ob 10.00. Od vsega začetka se je pojavila močna skupina, ki je vodila dirko, ki je prevladovala nad ostalimi tekači vse do cilja.

Trasa polmaratona je potekala po občinah Zahodnovaršavskega okraja, med polji, travniki in drevesi - udeleženci teka so posebno pozornost namenili njegovim slikovitim in edinstvenim scenskim vrednotam. V nasprotju z značilnimi mestnimi dirkami je tukaj prevladal "Prostor, svoboda in svoboda" po sloganu 4. polmaratona PWZ.

Navijači in prostovoljci, prisotni na regeneracijskih točkah na 5., 10. in 15. kilometru proge, si zaslužijo posebno pozornost - njihovo navdušenje, živahno navijanje in prisrčnost so tekačem vlivali moč in energijo!

Zmagovalci 4. polmaratona J. Kusocińskiego

Prvi v Borzęcin Duży je bil Kenijec Rop Abel Kibet (1:07:11), sledil mu je Kenijec Mwangi Joel Main (1:08:32), tretji je bil Poljak Bartosz Olszewski (1:10 :54) . Zmagovalec je postavil nov rekord trase, ki je pripadal že omenjenemu Bartoszu Olszewskemu (rekord je bil 1:11:23) od druge izvedbe polmaratona PWZ leta 2012.

Najboljše ženske med ženskami so bile Kenijka Chebet Agnes (01:15:38), Poljakinja Aleksandra Lisowska (01:17:01) in Kenijka YaddaConsalater Chemtai (1:18:09). Dirko je zaključilo 626 tekmovalcev, kar pomeni rekordno udeležbo na prejšnjih izvedbah polmaratona Zahodnovaršavskega okraja.

Letošnja izvedba polmaratona Warsaw West District Half Marathon se bo zagotovo zapisala v zgodovino, vendar so organizatorji že napovedali, da bodo naslednje leto poskušali narediti naslednjo dirko še bolj uspešno.