Pomagajte razvoju spletnega mesta, delite članek s prijatelji!

Najboljša poljska biatlonka Monika Hojnisz-Staręga (29) je predolimpijsko sezono končala z dvema zlatima kolajnama poljskega prvenstva. Na progi Duszniki-Zdrój je zmagala v dolgem teku na 12,5 km in v šprintu na 7,5 km. Na nedeljski tekmi s skupnega štarta (tudi 12,5 km) ni nastopila.

V šprinterski dirki je Hojnisz prehitel Anno Mąko za 27 sekund in Joanno Jakieło za 47 sekund. Vsi so do zdaj zgrešili 10 strelov. Vendar pa je katastrofalno strelsko razporeditev ohranila 2. biatlonka na Poljskem Kamila Żuk. Zgrešila je še petkrat, tako kot dan prej na dolgi rok. Tokrat pa je v vsakem drugem posnetku pomenilo "škatlo". Kamila je tekmovanje končala na 6. mestu.

V odsotnosti Hojnisza in Żuka je Anna Mąka (BKS WP Kościelisko) zmagala na skupnem štartu.

Za Moniko Hojnisz se še ena sezona konča brez mesta na stopničkah v primeru najvišjega ranga. Vrhunec njenih dosežkov na tekmah svetovnega pokala je 6. mesto v zasledovalni tekmi v Oberhofu (januar letos), na svetovnem prvenstvu pa 6. mesto v štafetni tekmi. Čeprav je prebivalec Chorzówa osvojil zlato medaljo na evropskem prvenstvu v šprintu, ima to tekmovanje sekundarno zasedbo.

Moški šprint je zmagal Andrzej Nędza-Kubiniec za 12 sekund pred mladinskim dobitnikom medalje na svetovnem prvenstvu, Janom Guńko. Edino medaljo, zlato, je na državnem prvenstvu osvojil teoretično najboljši poljski biatlonec Grzegorz Guzik. Zmagal je dirko s skupnega starta na 15 km kljub štirim zgrešenim strelom 20.