Pomagajte razvoju spletnega mesta, delite članek s prijatelji!

Prejšnji konec tedna sta se na odlagališčih rudnika KWK Sośnica v Gliwicah odvijali zadnji dve izdaji serije Runmageddon v sezoni 2015. sta opravili vsaj 2 dogodka, sodelovali v velikem finalu lige Runmageddon. Vse je čakal zelo zanimiv in zahteven oviratlon, katerega zaključek je bil za vsakega udeleženca pravi izziv! Naslednja sezona Runmageddon se bo začela 7. novembra na hipodromu Wola v Poznańu.

24. in 25. oktobra so rudnike v Gliwicah med drugim prevzeli ljubitelji tek po blatu, bruhanje po vodi, plazenje pod zapleti in plezalne stene. Prvi so se s progo ekstremnih ovir soočili udeleženci Runmageddon Rekrut, ki je potekal na 6-kilometrski progi s 30 različnimi ovirami. Da ste prišli do cilja, ste morali med drugim premagati avtomobilske razbitine, železniške vagone, strme kupe, pa tudi ovira z vsebesednim imenom "Tesla", ki je igralce šokirala z elektriko! Razmere na progi so bile izjemno težke tudi zaradi dežja, ki je padal dan pred tekmovanjem, zaradi česar je bila trasa polna blata. Kako težko je teči po takšni površini, najbolje priča podatek, da je moralo desetina udeležencev iskati čevlje že v prvih 100 metrih, nekateri pa so na trasi izgubili čevlje in prišli do cilja. . bos!

V takšnih razmerah je bil najhitrejši kolesar na poti RecruitVolodymyr Khomenkoiz Varšave, ki je ciljno črto dosegel po 6 kilometrih v 00:52:11. Najhitrejša ženska je bilaIzabela Ślubuchiz Skoczówa, ki je potrebovala 00:59:29, da se je spopadla z zahtevnim izzivom. V ekipni razvrstitvi je bila ekipaCFO eXtreme teamiz Dąbrowa Górnicze najboljša v ekipni razvrstitvi. Najštevilčnejšo ekipo pa so zastopali predstavniki gostiteljev - Night Runners Śląsk, v barvah katerih se je na pot odpravilo 152 ljudi.

veliki finale lige Runmageddon

Nedeljsko tekmovanje je bilo rezervirano za najboljše od najboljših in najtežje med najtežjimi, ki so nastopili v velikem finalu lige Runmageddon. Pravico do starta na tej dirki so imeli tekmovalci, ki so v sezoni dosegli vsaj 5 točk, zato so se udeležili vsakegavsaj dve izdaji Runmageddon. Na štartni črti je stalo skoraj 500 ljudi, ki so se na 10-kilometrski progi potegovali za naslov najboljšega igralca Runmageddona v sezoni 2015. Čakalo jih je preko 50 ovir, med drugim tudi 60-metrski tobogan in ovira Indiana Jones XXL, ki jo je bilo treba premagati s prečenjem na drugo stran samo z vrvjo. Velika atrakcija in nepozabna izkušnja za udeležence je bila potreba po prehodu dela poti s 150 metrov dolgim ​​vlakom, t.i. z zip-line. Zadnja ovira na poti velikega finala Runmageddona so bili igralci ameriškega nogometa - AZS Silesia Rebels Katowice.

Zmagovalca velikega finala in s tem najboljši kolesarji Runmageddona v sezoni 2015 sta bilaGrzegorz SzczechlainMagdalena Szulc , ki so vzeli ob 1:26:28 oziroma 1:44:49. Ob tem velja poudariti, da je bila Magdalena Szulc v sobotnem Recruitu druga, pri tem štartu pa je utrpela hudo poškodbo roke. Vendar ji to ni preprečilo zmage v finalu.

"Čestitamo! Zazibali ste! Mega zahtevna pot: plazenje po ceveh, električna ovira, plezanje po kupih, potapljanje v ledu - o, dogajalo se je! In vi ste pogumno in odločno prišli do cilja. Kul! Radi te gledamo premočenega v blatu, izpod katerega se v nasmeh švigajo le tvoji zobje! Hvala za ta čustva. Daješ nam motivacijo, da si še naprej delamo prijetno življenje na poteh po vsej Poljski. Kar se tiče nedeljskega finala Runmageddon, nam trase te edicije ni uspelo zmanjšati na 10 km in 55 ovir. Poskušali smo, poskušali smo, a se je izkazalo, da ne zmoremo! Prevzamem to nase - za ekipo Runmageddon izberem samo norce, zato je ukrotiti dovolj, da lahko preživite dogodek večinoma velik izziv. Čestitke zmagovalcem in vsem, ki ste se danes odločili soočiti s svojimi slabostmi. Sezono 2015 smo zaključili s šlesko izdajo Runmageddon, vendar to ne pomeni, da je s tem konec letošnjega ekstremnega teka! Že danes vas vljudno vabim v Poznań, kjer bo Runmageddon 7. novembra na hipodromu Wola z različico Recruit otvoril še eno sezono teka z ovirami,« je povedal Jaro Bieniecki, predsednik Runmageddon.

igre Runmageddon

Vzporedno z dogodki Runmageddon je potekalo tekmovanje v tekmovanju Runmageddon Games, ki je potekalo na 200-metrski progi z ovirami. Med 10 ovirami na progi so bile med drugim visoke stene, flip gume, vedra, napolnjena s peskom, in vrvi. Tekmovalci so začeli istočasno zatempripravljene proge, tekmovanje s časom in nasprotnikom, ki teče v bližini. Vložki so bili visoki, saj je nagradni sklad za zmagovalce znašal 2000 PLN.

>>>Oglejte si videoposnetek iz Runmageddon v Gliwicah

Pomembno

Naslednje tekmovanje Runmageddon bo 7. novembra na hipodromu Wola v Poznanu. Tam bodo prvič v Veliki Poljski otvorili novo sezono tekov z ovirami z različico Recruit. 14. novembra bo tudi prvič, tokrat v Giżycku v Mazuriji, finale Runmageddon Games. Finale finala za najboljše med najboljšimi z nagradnim skladom nad 10.000 PLN.